De Rallye des Ardennes opent het Kroon-Oil BRC Divisie 2

Jos Verstappen gaat voor de dubbel

Rallye des Ardennes

Met 60 deelnemers op de inschrijvingslijst, doet de 71ste Rallye des Ardennes een stuk beter dan de vorige editie. De namen van de topfavorieten zijn wel dezelfde gebleven. Jos Verstappen, die vorig jaar de wedstrijd op zijn naam schreef, krijgt opnieuw weerwerk van Bastien Rouard, vorig jaar leider tot hij met twee lekke banden moest opgeven. De verrassing op de startlijst is Bernd Casier die met zijn Ford Fiesta Rally2 aan de start komt.

De Rallye des Ardennes is de openingswedstrijd van het Divisie 2-kampioenschap, maar ook D1-rijders kunnen punten komen sprokkelen in deze D2-wedstrijd om te gebruiken als bijkomend resultaat in hun D1-kampioenschap. Jos Verstappen, winnaar van de vorige twee BRC-wedstrijden, de Spa Rally 2024 en de Rally van Haspengouw 2025, lijkt de te kloppen man te worden, zeker omdat de Nederlander afgelopen weekend ook de Rally with No Name, een organisatie van Tuthill, wist te winnen op gravel met een pas afgeleverde Historic Porsche 911. De leider in het Kroon-Oil BRC is in een winning mood. Alles lijkt te lukken en bovendien was hij vorig jaar vanaf de tweede ronde ook al duidelijk de snelste in de Rallye des Ardennes.
Voor Bastien Rouard staat deze Rallye des Ardennes in het teken van revanche, want vorig jaar leek hij op weg naar de overwinning tot hij in de tweede ronde geveld werd door lekke banden. Zelfs zonder competitieritme verwachten we hem in eigen streek weer mee vooraan met de Hyundai van BMA. We zijn ook benieuwd hoe snel Bernd Casier weer in het ritme zal zitten. Voor de 45-jarige Bernd Casier, die in juni nog knap 4de was in Ieper, was de Terre des Cardabelles op Frans onverhard in oktober 2024 de laatste wedstrijd. Bovendien heeft hij de Rallye des Ardennes nog nooit gereden en ook het Circuit des Ardennes niet.
Voor Bernd Casier is deze deelname een alternatief voor de jaarlijkse uitstap naar de Rally van Le Touquet. Voor de gelegenheid brengt hij ook Bart Sobry mee, eveneens in een Ford Fiesta Rally2. De 41-jarige piloot uit Roeselare reed vorig jaar met een Fiesta Rally3, maar deze keer heeft hij geïnvesteerd in een ex-Sarrazin Ford Fiesta Rally2. Een mooie referentie voor Jonathan Dethise, die voor de eerste keer een Skoda Fabia R5 zal besturen.
In RGT komt enkel Laurent Leonard, die vorige week nog actief was in de Rally van Hannuit, aan de start met zijn Porsche, deze keer genavigeerd door David Bomblet.
Benieuwd wie van deze toppers op het podium zal staan, of kan Luxemburger Sam Weimerskirch voor de verrassing zorgen met zijn Mitsubishi Lancer Evo8. Afspraak zaterdag 15 maart in Dinant!

Streekrijders mikken op de overwinning in D2

Zaterdag gaat het Kroon-Oil Belgian Rally Championship Divisie 2 van start met de Rallye des Ardennes, een klassieker die verreden wordt rond Dinant. Het D2-kampioenschap telt dit seizoen 7 manches, drie afzonderlijke wedstrijden (Rallye des Ardennes, TAC Rally en Boucles Chevrotines) en vier nevenwedstrijden van D1-manches (Rally van Wallonië, Ardeca Ypres Rally, A&D Omloop van Vlaanderen, Spa Rally). Van deze 7 manches mogen de vijf beste resultaten meetellen in het kampioenschap Divisie 2. Het bijzondere van dit kampioenschap is dat RC2’s en RGT’s geen punten scoren, al mogen ze wel deelnemen om punten te scoren voor Divisie 1.

Net zoals vorig jaar, heeft de Rallye des Ardennes de eer het D2-kampioenschap te openen. Na de shakedown op vrijdag vanaf 17h en een voorstelling van de teams op het podium in Dinant, gaat de wedstrijd zaterdagochtend om 7h33 van start op het podium in Dinant. De teams werken drie lussen van vier klassementsproeven af, samen goed voor 143,46 km tegen de klok. KP Onhaye is gekend van 2 jaar geleden, maar de 12,71 km worden in omgekeerde richting afgewerkt. Daarna volgt KP Molignée (11,56 km), een klassieker met zijn doortocht door een bochtige vallei en de bekende haarspeld. KP Houyet – Celles is met zijn 14,95 km de langste van de wedstrijd. Een proef waar de wagens hun vermogen kwijt kunnen, maar waar het ook bijzonder glad is bij regenweer. En de slotproef is KP Hastière, met zijn 8,6 km een korte, maar zeker geen makkelijke proef.

Voor de overwinning in Divisie 2 is het vooral uitkijken naar de snelle streekpiloten, tenzij Ieperling Frédéric Berville met zijn Ford Fiesta Rally3 voor de verrassing kan zorgen. Op papier is zijn grootste concurrent Harry Bouillon met een Renault Clio Rally3. Bij droog weer kijken we naar de Peugeot 208 Rally4’s van Divisie 2-kampioen Jérôme Septon, de jongeren Corentin Fiasse en Corentin Dozot, die ook het duel voor de Junior-punten aan zullen gaan, en Steven Spittaels.

Bij droog weer zijn de krachtigste BMW’s goed gewapend om op de snelle proeven de strijd aan te gaan met de Rally4’s. We zijn benieuwd of Jonathan Wiart, Christophe Leclercq of Tony Attaque een gooi kunnen doen naar de algemene overwinning in Divisie 2. Op papier is Sam Weimerskirch met zijn Mitsubishi Lancer Evo8 ook een stevige kanshebber, maar dan moet de Luxemburger zich wel voor de start inschrijven in het kampioenschap, zoals zijn landgenoot Thierry Schloesser vorig jaar deed.

Zaterdagavond om 20h15 zullen we weten wie de eerste leider wordt in het Kroon-Oil BRC Divisie 2

Mooie kans voor Lény Cols om de leiding te nemen, maar Corentin Fiasse favoriet in de Rallye des Ardennes

 

In de Rallye des Ardennes, meetellend voor het Kroon-Oil Belgian Rally Championship Divisie 2, zijn er zaterdag ook punten te verdienen voor het Junior BRC. Aangezien leider Lander Depotter, winnaar van de openingsmanche in de Rally van Haspengouw, niet aan de start komt, krijgt Lény Cols een mooie kans om de leiding over te nemen met zijn Renault Clio Rally5.

Toch start Cols niet als favoriet. Corentin Fiasse start immers met zijn vertrouwde Peugeot 208 Rally4, op papier de snelste wagen van het veld en Fiasse was vorig seizoen al derde in klasse RC4. Het is verder ook uitkijken naar de tijden van de jongere broer van Corentin Dozot, de 26-jarige Valentin, die met een Peugeot 208 R2 van start gaat.

Op de snelle proeven van de Rallye des Ardennes zal Lény Cols alles uit zijn Clio Rally5 moeten halen om de leidersplaats van Lander Depotter over te nemen. In RC5 neemt hij het op tegen de jonge pilote van het RACB National Team, Thyrsa Eertmans, die het parcours van de Rallye des Ardennes ontdekt als pilote.  In 2023 won ze de 2WD Trophy in Dinant als copilote van Christiaan Spelmans.

Tussenstand Junior BRC: 1. L. Depotter 25; 2. L. Cols 18; 3. Th. Eertmans 15

Drie Ford Escorts gaan de strijd aan in de Rallye des Ardennes HBRC

In de Rallye des Ardennes komen heel wat historische rallywagens aan de start, maar dan vooral in de VHRS regelmatigheidswedstrijd. Slechts vijf teams hebben zich ingeschreven in de Historic snelheidswedstrijd, waaronder twee Luxemburgers, Philip Waterschoot en Jean-Claude Simon. De drie rijders die aan de start komen om punten te scoren in het Historic BRC hebben allemaal gekozen voor een Ford Escort.
Het trio wordt aangevoerd door regerend Belgisch kampioen Koen Verhaeghe, de enige met een Escort Mk1. Verhaeghe wil in Dinant de leiding in het kampioenschap wil overnemen van Michael America. De West-Vlaming neemt het op tegen Benoit Scheen, die erg snel was in Haspengouw. De derde Escort-piloot aan de start is Thomas Carlier.

Nicolas Kielbasa favoriet met zijn Subaru Impreza

De categorie voor Youngtimers krijgt drie deelnemers aan de start in de Rallye des Ardennes. Nicolas Kielbasa is de enige in de topklasse YRC1 met zijn Subaru Impreza. Daarmee is hij logischerwijze favoriet. De twee andere Youngtimers zijn de Citroën Saxo VTS van Eddy Buntinx, die start in de 2WD Trophy, waarin hij het opneemt tegen de lokale specialist David Delvigne met zijn vertrouwde Nissan Micra.

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Please reload

Please Wait